F. X. MEILLER ve Slaném vyrábí 55 nákladních vozů denně

Foto-meiller 1. 6. 2017 - V čísle 4/2017 Slánských listů jsme Vám, čtenářům, přinesli globální pohled na společnost F. X. MEILLER, který je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců nástaveb pro nákladní vozy se strategickým závodem ve Slaném. V tomto čísle Vám přinášíme detailnější informace o závodě ve Slaném, kde jsme s několika dotazy oslovili nového výrobního manažera Miroslava Vokála.

Kdy jste do firmy nastoupil a jaké jsou Vaše první dojmy?

Do firmy jsem nastoupil 1. března tohoto roku a mé první dojmy jsou velmi pozitivní. Celkově koncernově je cítit velká tradice a značka společnosti. Co se týče konkrétně u nás ve Slaném, tak jsem se setkal se zajímavým výrobním programem a odborníky na svém místě.

Co je pro Vás pracovně důležité?

Na prvním místě je pro mě bezpečnost práce společně s kvalitou ve všech směrech. Pakliže tyto faktory jsou pod kontrolou, tak to nesmírně přispívá k firemní kultuře a zároveň taktéž ke zvyšování výkonnosti, resp. růstu firmy.

Jaký je konkrétně výrobní program závodu a kolik aktuálně zaměstnáváte lidí?

Výrobním programem je výroba nástaveb pro nákladní vozy, kde klíčovými procesy jsou speciální procesy svařování a lakování včetně přípravny výroby. V neposlední řadě máme i finální montáž, kde provádíme výrobu kompletních vozů s dodávkou zejména pro český a slovenský trh. V našem závodě je denně vyrobeno a vyexpedováno 55 nákladních vozů. Na tomto skvělém výsledku se podílí našich tisíc zaměstnanců, za což jim velmi děkuji.

Jaké plánujete investice?

Hlavními investičními akcemi v  letošním roce budou zejména přestavba jídelny s cílem poskytnout odpovídající zázemí a servis našim zaměstnancům, zateplení hlavní administrativní budovy, obnova svařovacího robota a svařovacích zdrojů pro ruční svařování. Vše v řádech milionů korun.

Jak se chcete udržet jako jednička na trhu?

Kvalitou a konkurenceschopností. O obojí se kromě moderních vybavení postarají hlavně vzdělaní, vyškolení, prostě kvalitní zaměstnanci. Právě na rozvoj zaměstnanců velmi dbáme a dbát budeme. Je to jedna z našich top priorit v rámci strategie. Pracujeme na zlepšování motivačních a rozvojových programů. Několik projektů máme taktéž rozpracovaných na klíčové profese, což pro nás jsou profese zámečník, svářeč a lakýrník.

Děkuji za rozhovor.

- lp -

Foto: Třístranný sklápěč

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider

Komerční články

Naši redaktoři o vás píší již více než čtvrt století

Plošná reklama

Náš zástupce v případě Vašeho požadavku Vás navštíví přímo ve Vaší firmě

Katalog firem

V novinovém katalogu místních firem a živnostníků můžete inzerovat již od 800 Kč/rok

Reklama na webu

Inzerce na našich webech - velká plocha za málo peněz

Firemní loga a slogany

Vymyslíme a zhotovíme Vám logo, slogany atd. pro Vaši firmu

Firemní kresby

Zhotovíme Vám barevnou firemní kresbu

Zákaznické průzkumy

Chcete vědět, co si zákazníci myslí o Vaší firmě, co jim schází a naopak si pochvalují?

Distribuční místa

Naše noviny jsou zdarma k dostání v níže vyobrazených stojanech či v rámci pultového prodeje (celkem cca 500 distribučních míst).