Strojírny POLDI, a.s., posilují své pozice na světových trzích

107 2. 2. 2017 - Strojírny POLDI, a.s., jedna z nejstarších strojírenských společností na světě, jejíž historie sahá až do roku 1889, je dnes významným výrobcem klikových hřídelí, válců pro válcování za studena a nástrojů, a v těchto segmentech patří mezi nejvýznamnější evropské hráče. V České republice je jediným výrobcem klikových hřídelí v daném segmentu.

Společnost, jejíž sídlo a výrobní závod se nalézá v kladenské průmyslové zóně Kladno - východ, exportuje 80 % své produkce. Její výrobky směřují na čtyři světové kontinenty.

Strojírny POLDI, a.s., dodávají vysoce kvalitní klikové hřídele, určené pro motory traktorů, lesnické a zemědělské techniky, stavebních strojů, nákladních automobilů, železniční a letecké techniky, čerpadel a kompresorů předních světových značek.

Klikové hřídele vyrábějí z výkovků nebo odlitků, které jsou mechanicky a tepelně zpracovány, s důrazem na mimořádně vysokou přesnost, kvalitu a vysoké užitné vlastnosti.

Válce pro válcování za studena se vyrábějí z výkovků dodávaných firmami, které respektují velmi přísné požadavky na jejich kvalitu. Opracování splňuje nejvyšší nároky zákazníků v oblasti výroby plechů.

Nástroje jsou vyráběny z osvědčených rychlořezných, nástrojových a korozivzdorných ocelí se zaručenými užitnými vlastnostmi pro hutní, strojírenský, sklářský, potravinářský a stavební průmysl.

Strojírny Poldi navazují nejen svojí značkou a výrobním programem na tradici Poldi, založenou na Kladně již před 128 lety Karlem Wittgensteinem, ale také v oblasti lidských zdrojů.

Navazují dlouhodobou spolupráci jak se středními průmyslovými školami, tak s učňovskými, snaží se spolu s nimi působit již na zájemce o studium tak, aby absolventy základních škol a jejich rodiče přesvědčili, že studium strojních oborů má opět smysl a budoucnost. Studenti těchto středních škol pak absolvují praktickou část výuky v jejich provozu, pod vedením zkušených pracovníků s mnohaletou praxí.

Rádi však ve svých řadách přivítají i techniky, kteří mají studium již dávno za sebou, ale nechybí jim chuť pracovat. Nabízejí zázemí stabilní české strojírenské firmy a možnost podílet se na vzniku náročných strojírenských výrobků, které tvoří srdce celé řady vozidel a strojů a na které mohou být právem pyšní.

Strojírny POLDI, a.s., rostou a otevírají tak prostor pro uplatnění lidem z vícero profesí. Jejich seznam je uveden níže, ale také na internetových stránkách www.strojpoldi.com, Facebooku nebo LinkedInu, kde zájemci naleznou i způsob, jak o sobě dát vědět.

V jejich zaměstnaneckých řadách najdete dlouholeté pracovníky, kteří se za dobu práce pro Strojírny Poldi stali opravdovými odborníky na svoji práci.

Cílem vrcholného managementu společnosti je vytvořit silný tým, kde mladí se budou učit od těch zkušených. Ve Strojírnách POLDI se na Vás již těší!

Generálním ředitelem společnosti Strojírny POLDI, a.s., je pan Marcus Pauels. S ním jsem hovořil jak o tvrdé zahraniční konkurenci, tak především o vytvoření silného firemního týmu:

- Můžete nám přesně specifikovat nosný program firmy?

Jsme jedním z předních výrobců těžkých zalomených hřídelí pro oblast nákladních automobilů a autobusů, traktorů a stavebních strojů. Naše hřídele můžete najít také v leteckých motorech, lodních dieselových motorech a ve velkých generátorech a kompresorech. Těžké válce z naší produkce najdete při výrobě válcováním za studena a v hutích v různých mezinárodních lokalitách. Naše vysokopevnostní řezné nástroje a držáky nástrojů pro všechna průmyslová odvětví jsou distribuovány po celém světě.

- Z vašeho výrobního programu je zřejmé, že se musíte vyrovnávat s tvrdým konkurenčním prostředím ze strany zahraničních firem. Jak s nimi chcete dále soutěžit a šířit tak tradici české značky Poldi?

V první řadě musíme udržet naši cenově výhodnou pozici a nadále ji optimalizovat tak, abychom vždy byli o krok napřed před našimi konkurenty. Další optimalizace výroby a pracovních procesů má také velký význam. Následný vývoj struktury týmu a orientace na trhu v oblasti prodeje, marketingu a zákaznických služeb jsou hlavní změny, které nás posunou vpřed. Za tímto účelem v současné době průběžně zaměstnáváme nové a schopné lidi, abychom mohli našim zákazníkům poskytnout ještě lepší služby.

- S jakým výhledem vstupuje vaše společnost do budoucích let? Co bude rozhodovat o úspěchu? Půjde například o inovace nebo bude stěžejní hledání nových trhů?

Pracujeme na tom, aby náš firemní tým byl silný a mezinárodně orientovaný. To nám umožní, abychom v dalších letech naše produkty udrželi na špici v daném oboru. Rovněž se chceme zaměřit i na ostatní produkty, určené pro potřebu výrobních linek našich zákazníků. V polovině minulého roku jsme také informovali trh, že jsme nově schopni vyrábět přesně opracované ocelové díly pro celou řadu průmyslových odvětví a produktových skupin. Naším cílem jsou dodávky dílů i do jiných částí motorů, komponentů pro nápravy, dílů pro automobilový průmysl a přesných součástek pro hydraulickou a dopravní techniku.

- Pracujete i na jiných investičních plánech?

Ano, pracujeme například na tom, abychom mohli v budoucnu nabízet větší hřídele a přesně obrobené díly s délkou výrazně přesahující tři metry. Rozhodujícím faktorem je vždy silný partner, kterého jsme spolehlivě našli v naší mateřské firmě – JET Investment Management. S našimi novými webovými stránkami, novým logem a od základů přebudovanými a nově navrženými marketingovými prostředky jsme v současné době dosáhli jisté a velmi dobré pozice na světových trzích. Po 128letech existence jsme hrdí na fakt, že můžeme nést jméno Poldi a denně se svou prací podílet na růstu a zajištění i další budoucnosti naší společnosti.

- V jakém odvětví, či průmyslu by našly uplatnění velké klikové hřídele a přesně obrobené díly, výrazně přesahující tři metry?

Sériová výroba klikových hřídelí ve Strojírnách Poldi na Kladně probíhá bez přerušení již sto let. Do portfolia společnosti patří vedle klikových hřídelí také výroba válců a nástrojů.

Když se bavíme o velkých klikových hřídelích, např. pro zaoceánské tankery, dá se předpokládat, že se jich nebude vyrábět nějaké velké množství. Takže poptávka byla po velmi přesném stroji velkých rozměrů a s využitím pro malé série, kusovou výrobu, či dokonce prototypy.

- Na jaké trhy, do jakých zemí dodáváte nejvíce vašich výrobků a jaké trhy se Vám jeví v dohledné době jako nejzajímavější, nejperspektivnější?

Většina našich výrobků je dodávána do západní a střední Evropy. Naši zákazníci se ale také nacházejí ve Spojených státech, Brazílii, Argentině, Rusku, Jižní Africe a Indonésii. Výroba našich klikových hřídelí tvoří asi 70% všech našich dodávek. Naším hlavním trhem jsou následující oblasti: zemědělská oblast (traktory a kombajny), dále oblast nákladní a autobusové přepravy a v neposlední řadě i oblast stavebních stojů.

Děkuji za rozhovor.

-lp-

Foto: Zaměstnanci STROJÍRNY POLDI, a.s., v srpnu 2016.

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider

Komerční články

Naši redaktoři o vás píší již více než čtvrt století

Plošná reklama

Náš zástupce v případě Vašeho požadavku Vás navštíví přímo ve Vaší firmě

Katalog firem

V novinovém katalogu místních firem a živnostníků můžete inzerovat již od 800 Kč/rok

Reklama na webu

Inzerce na našich webech - velká plocha za málo peněz

Firemní loga a slogany

Vymyslíme a zhotovíme Vám logo, slogany atd. pro Vaši firmu

Firemní kresby

Zhotovíme Vám barevnou firemní kresbu

Zákaznické průzkumy

Chcete vědět, co si zákazníci myslí o Vaší firmě, co jim schází a naopak si pochvalují?

Distribuční místa

Naše noviny jsou zdarma k dostání v níže vyobrazených stojanech či v rámci pultového prodeje (celkem cca 500 distribučních míst).