Gastronomická slavnost na Zichovci

116

4. 5. 2017 - Na neopakovatelné gurmánské zážitky se 3. června 2017 můžete těšit při gastronomické slavnosti, která se v tento den bude konat na Zichovci, a bude jakousi vzpomínkou na Mistra kuchaře Ladislava Nodla ze Zichovce. Pořadateli této gastronomické slavnosti jsou Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Rodinný pivovar Zichovec.

Ladislav Nodl patřil mezi největší kuchařské mistry jak v Česku, tak i zahraničí. Za výrazný přínos pro českou gastronomii byl Asociací kuchařů a cukrářů oceněn Řádem sv. Vavřince a Řádem sv. Ambrože.

Mistr kuchař ze Zichovce vařil v řadě známých hotelů v Praze, Brně a dalších městech, a jako špičkového kuchaře ho zvali naše ambasády v zahraničí. Též vařil i na cizích ambasádách. Jeden z úkolů byl však zcela mimořádný – byl povolán na Pražský hrad, kde 23 let vařil při všech možných příležitostech a na různých reprezentačních místech. Lahodné pokrmy z rukou pana Nodla a jeho týmu byly podávány předním světovým celebritám, například britské královně Alžbětě II., princezně Dianě a princi Charlesovi, španělskému královskému páru, britské premiérce Thatcherové, Rockefelerovi, mnoha prezidentům, státníkům a dalším významným osobnostem z celého světa.

Pan Nodl byl jak velkým profesionálem, který plnil specifická přání a podřizoval se přísným pravidlům hradního protokolu, tak i srdcařem, který vždy dělal vše pro to, aby všem hostům, tak i hostitelům chutnalo a nenechávali zbytečně mnoho na talíři. Ti, kdo s ním měli čest pracovat, se u něj mnoho naučili.

Ale vraťme se k samotné akci. Ta bude zahájena ve 12.00 vzpomínkou na Mistra kuchaře Ladislava Nodla a následným uctěním jeho památky.

Určitě zajímavé bude nahlédnutí do stánků s řadou pochutin, resp. s ukázkami prací Asociace kuchařů a cukrářů v ČR. Návštěvníci akce se také mohou zúčastnit soutěže pro profesionály, ale i amatéry, v přípravě kuřecí rolády. A protože gastronomická slavnost bude probíhat v areálu místního pivovaru, dá se očekávat, že hosté se vedle gastronomie budou věnovat i řádné degustaci piv.

Akci na Zichovci si rozhodně nenechte ujít. Důvodů, proč si ji zapsat do svého kalendáře, je hned několik: vstup na ni je zdarma, můžete se zde setkat s opravdovými mistry kuchaři, pochutnat si na jejich specialitách a také popíjet lahodné zichovecké pivo. Rodiny s dětmi určitě zajásají nad dětským koutkem, v němž budou probíhat různé soutěže pro děti.

Více informací o této akci naleznete na www.akc.cz nebo www.zichoveckypivovar.cz.

Libor Pošta

Foto: Ladislav Nodl na fotbalových slavnostech na Zichovci v roce 2008. O slavnostní výkop se za Amforu postarali Karel Gott s Karlem Štědrým. Fotoarchiv OÚ Zichovec

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider

Komerční články

Naši redaktoři o vás píší již více než čtvrt století

Plošná reklama

Náš zástupce v případě Vašeho požadavku Vás navštíví přímo ve Vaší firmě

Katalog firem

V novinovém katalogu místních firem a živnostníků můžete inzerovat již od 800 Kč/rok

Reklama na webu

Inzerce na našich webech - velká plocha za málo peněz

Firemní loga a slogany

Vymyslíme a zhotovíme Vám logo, slogany atd. pro Vaši firmu

Firemní kresby

Zhotovíme Vám barevnou firemní kresbu

Zákaznické průzkumy

Chcete vědět, co si zákazníci myslí o Vaší firmě, co jim schází a naopak si pochvalují?

Distribuční místa

Naše noviny jsou zdarma k dostání v níže vyobrazených stojanech či v rámci pultového prodeje (celkem cca 500 distribučních míst).