New Holland představil druhou generaci traktoru na metan

Již několik let vyvíjí světová značka New Holland stroje na alternativní paliva. Kromě ukončeného vývoje stroje na palivové články poháněné vodíkem jsou ve vývoji i stroje na tradičnější metan, tedy zemní plyn. V uplynulých týdnech byl v České republice jeden takový stroj na demo tour a v návaznosti představila firma New Holland druhou generaci a zároveň designový koncept traktoru, který je poháněn metanem. Celá koncepce New Hollandu spočívá v programu Independent FarmTM . Jinými slovy ve Francouzském Andelans a v Italském Turíně jsou farmy, které na svůj provoz nepotřebují vnější zdroje energie, ale vše se získává z odpadů a zemědělské produkce. V takových provozech je potřeba strojů na alternativní pohon. Díky rodině Fiat Industrial a jejich motorářům FPT, která několik let vyvíjí spalovací motory na metan, není obtížné dosáhnout podobných výsledků jako s běžnými naftovými motory s nižšími provozními náklady a využívat takový traktor pro běžnou zemědělskou výrobu.

Koncept dále ukazuje, jakým směrem se bude vyvíjet design strojů New Holland a také pracoviště traktoristy, na které je kladen velký důraz. Kromě 360 stupňové viditelnosti díky kamerám místo zpětných zrcátek a plně prosklené střeše je velmi pohodlné stroj obsluhovat. Traktor je extrémně konektivní, některé prvky jdou ovládat přes chytrý telefon a traktor obsluhu upozorní například na blížící se bouřku.

Zemědělství patří mezi nejvíce se rozvíjející obory a značka New Holland chce být na jejím vrcholu.

-jr-

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

slider slider

Komerční články

Naši redaktoři o vás píší již více než čtvrt století

Plošná reklama

Náš zástupce v případě Vašeho požadavku Vás navštíví přímo ve Vaší firmě

Katalog firem

V novinovém katalogu místních firem a živnostníků můžete inzerovat již od 800 Kč/rok

Reklama na webu

Inzerce na našich webech - velká plocha za málo peněz

Firemní loga a slogany

Vymyslíme a zhotovíme Vám logo, slogany atd. pro Vaši firmu

Firemní kresby

Zhotovíme Vám barevnou firemní kresbu

Zákaznické průzkumy

Chcete vědět, co si zákazníci myslí o Vaší firmě, co jim schází a naopak si pochvalují?

Distribuční místa

Naše noviny jsou zdarma k dostání v níže vyobrazených stojanech či v rámci pultového prodeje (celkem cca 500 distribučních míst).